Kto pomaga w TKN podczas epidemii koronawirusa

Hej.
Wszyscy doskonale widzimy co się dzieje dookoła nas. Sytuacja jest trudna i są zarówno potrzebujący, jak i osoby które pomagają. Doszły mnie słuchy o firmie (jakiejś małej spod bodajże Radoszyc), która uszyła maski (za darmo) i przekazała dla osób potrzebujących. Mało osób w ogóle o tym czynie wie. Może by tak zrobić listę osób czy przedsiębiorców, które w obecnym „kryzysie koronawirusowym” pomagają bezinteresownie innym na terenie powiatu koneckiego.
Według mnie zasługują oni na publiczną pochwałę. Nie uważacie?
Pozdrawiam i proszę administrację o wyrozumiałość, ale jest to post w czynie społecznym.

Subscribe
Powiadom o
42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
Roman

ja pomogłem sam sobie – wypiłem eliksir szczęścia. Benek

Ania

Widziałam fajnego mema że płacimy podatki a leczymy się za swoje ale przy epidemii koronawirusa chyba najbardziej to było widać. Zbiórki na maseczki dla lekarzy? Kopa śmiechu nic więcej.

Gość
W odpowiedzi do:  Ania

Jak znajomy jakiegoś ministra będzie miał firmę z pióropuszami to zamiast maseczek będzie nakaz noszenia pióropuszy 😉 taki mamy klimat, wiecie .. 🙂

Gość
W odpowiedzi do:  Gość

teraz się okazało że przyłbice złe, no tak przecież znajomi nie produkują. Maseczki najlepsze szczególnie jak ludzie noszą jednorazówkę przez miesiąc

Gość
W odpowiedzi do:  Gość

niektórzy to od początku pandemii mają jedną sztukę a Ty mówisz 😛

Rudy

Ciekaw jest bardzo czy Ci ludzie, którzy nadstawiali du** często za śmieszne pieniądze lub słowo 'dziękuję’ zostaną kiedykolwiek w jakiś sposób wyróżnienie. Uścisk dłoni to nie wszystko. Co na to władze?

Marzena
W odpowiedzi do:  Rudy

Tam dostaną zobacz w tv jak ludzie reagują na tych którzy podczas tej całej pandemii ryzykowali niosąc pomoc. Pomazany samochód jakiejś lekarki, wybite okna człowieka, który wrócił zza granicy i przebywał na działce mając kwarantanne. To jest śmiech na sali jacy są ludzie.

hubal
W odpowiedzi do:  Rudy

akurat z tym nadstawianiem tyłka to bym się nieco kłócił, bo niektórzy wielce przestraszni ale jak pójdziesz prywatnie to nie ma problemu, bez maseczek, rękawiczek, itp widziałem na własne oczy a tak to strach przecież

Andrzej
W odpowiedzi do:  Bolo

i to zasługuje na pochwałę

Ex28

Uczniowe z koneckiego 2 LO pomagają

Greta

Ano niestety, nie wiem na ile to potwierdzone info ale podobno w koneckim szpitalu jest już koronawirus na jednym z oddziałów…

Gość
W odpowiedzi do:  Greta

Dramat, dobrze że chociaż u nas nie dzieje się tak jak w innych szpitalach że nie ma kto pracować

Piwonia
W odpowiedzi do:  Gość

Albo jest zmuszany do tego… dramat się dzieje naprawdę

Gość

Słuchajcie. Nie mówię, żeby nie pomagać osobom potrzebującym, ale sprawdzajcie osoby, które wyciągają rękę o pomoc – przypominam że MOPS dostał olbrzymi transport żywności dla potrzebujących, ludzie mają 500+,zasiłki rodzinne, pielęgnacyjne itp. alimenty z funduszu, zasiłki z UP itp. Mieszkają z rodzicami, którzy mają emerytury (lub pensje). Nie wspomnę o oszczędnościach….nawet nie wiecie jak dużo młodych osób ma większe wypłaty co miesiąc z zasiłków itp. aniżeli osoby pracujące na etacie.

Mam na myśli sytuację, że ruszyła na popularnym portalu społecznościowym zbiórka. Ktoś bez podstaw powie że potrzebuje pomocy, a potem fotografuje się na tle swojego ładnego domu z pięknym ogródkiem. Proszę mnie nie hejtować, to nie o to chodzi a jedynie o to, że „dobrymi chęciami….”. Sprawdzajcie proszę ludzi,którzy chcą pomocy – instytucje państwowe działają mimo epidemii i pomagają potrzebującym…..wystarczy telefon bezpośrednio do nich, są organizacje wspierające

W Końskich mnóstwo osób, które o pomoc nie poproszą a jej potrzebują. Wczoraj w sklepie zapłaciłem starszej Pani za całe zakupy….

Wybaczcie tą odpowiedź, ale coś nie w porządku, że młoda, zdrowa dziewczyna prosi o pomoc i na pstryknięcie palca ją dostaje, bo ktoś chce być w tych czasach bohaterem.

Sprawdzajcie ludzi, którym udzielana jest pomoc

Mirek
W odpowiedzi do:  Gość

mocny komentarz, daje do myślenia

Gruby

Panie z Gracucha szyją maseczki jako wolontariuszki – na tkn24.pl są pełne informacje.

Maniek
W odpowiedzi do:  Gruby

Pełny szacunek.

Romek

Największy szacun dla lekarzy i ratowników medycznych się należy.

Ansi
W odpowiedzi do:  Romek

Zgadzam się. Powinni dostać premię podwyżki bo co by teraz było bez nich, drugie Włochy

MarzenaM

Widziałam przed chwilą na Facebooku że tysiąc złotych na konecki szpital przekazała Pani Burmistrz Stąporkowa. Oby więcej tak szlachetnych ludzi dołączyło do tej akcji : )

Gość

Pizzeria Piecownia.

Malina

Osobiście uważam że firmy, które takie rzeczy robią czy to na terenie Końskich czy nie, powinny zostać w jakiś sposób nagradzane. Podobnie jak służba zdrowia pracująca w tym : raz że trudnym okresie a dwa że ponad normy. To powinno być na porządku dziennym jak było dawniej – robisz więcej dostajesz więcej a nie!!!

inka
W odpowiedzi do:  Malina

najwięcej kasjerki z marketów są jak inka

Mateo

Fajnie że są ludzie którzy chcą pomagać – ale jeśli chodzi o pomoce materialne to przecież tak wcale nie powinno być

Rezo
W odpowiedzi do:  Mateo

Tak czyli jak ?

Mateo
W odpowiedzi do:  Rezo

Tak, że restauracje czy kebabownie przekazują jedzenie, firmy szyją maseczki czy produkują przyłbice – to powinno zapewnić Państwo. My możemy pomagać, ale o np. pójść do sklepu starszej sąsiadce czy po leki. to jest pomoc. a materialnie to wina Państwa a nie.

Elolopl

Poseł na Sejm RP Mariusz Gosek przekazał dla policjantów w Stąporkowie żele antybakteryjne i rękawiczki. Szacun

Pawelo32
W odpowiedzi do:  Elolopl

Firma Expran przekazała Starostwu Środki do dezynfekcji.

Lolek

Myślę że najbardziej pomagają ludzie, którzy nie wychodzą BEZ POWODU z domu i dzięki temu nie roznosi się tego całego wirusa.

Ansi

Na tkn24.pl była informacja że MGOPS prosi o przestawienie samochodów ponieważ będzie dowożona duża ilość artykułów spożywczych dla potrzebujących. W związku z tym także pomagają w dobie epidemii.

Jan

Wczoraj na FB widziałem również post, iż Pani Iza Połeć przekazała dla naszego szpitalnego oddziału ratunkowego własnoręcznie uszyte maseczki

Grażyna
W odpowiedzi do:  Jan

Gdzie znajdę te informacje dokładnie?

Jan
W odpowiedzi do:  Grażyna

Np. na grupie que pasa

Anileusz
W odpowiedzi do:  Jan

Również firma Magia Szycia ze Stąporkowa szyje maseczki wielokrotnego użytku.

Grażyna

Swoją pomoc zaoferował również Hufiec Końskie – pomagają w robieniu zakupów i kupowaniu leków. Więcej info na ich profilu na Facebooku:
https://www.facebook.com/zhpkonskie/

Kazik
W odpowiedzi do:  Grażyna

Brawa dla nich

Gość

2w1 Cafe Benz – na ich profilu facebookowym są podziękowania przesłane od personelu medycznego. Pomagają.

Gość

Widziałem post ratownika medycznego że pomaga pizzeria Da Grasso Końskie.

Ratownik
W odpowiedzi do:  Gość

Tak Pizzeria Da Grasso bardzo często nas wspomaga jedzeniem przywożąc nam pizzę. Bardzo im za to dziękujemy.

Gość

Chyba na największą pochwałę zasługują lekarze, pielęgniarki, laboranci i wszyscy którzy często zamknięci w budynkach użyteczności publicznej pracują po kilkanaście godzin żeby to wszystko jakoś zatrzymać.

Gość
W odpowiedzi do:  Gość

to prawda, aczkolwiek lekarze uciekają od problemu jak mogą. prywatnie natomiast covida nie ma. dlaczego? bo płacisz.

Ostatnio dodane wątki na forum

Temat wątku
Autor
wątku
Data
publikacji
Ilość
odpowiedzi
Ostatnia
odpowiedź

Mbrzes1

24-04-2024

1

24-04-2024

lukas

09-04-2024

0

21-10-2021

Adam

12-03-2024

0

21-10-2021